Vážne veselá revolúcia

Autor: Juraj Sopko | 17.11.2014 o 20:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  271x

   Kto si so mnou pamätá? Pred 25 rokmi v Ostrave sme začali s kolegami pracovať v stávkovom (štrajkovom) výbore. Písali sme písacím strojom letáky na fólie, ktoré sa dali kopírovať. Roznášali a lepili sme v noci letáky. Organizovali sme demonštrácie. Robili sme skupinky na námestiach a vysvetľovali pluralitný systém. Neskôr sme organizovali besedy s vojakmi, aj za účasti kontrášov. Potom generálny štrajk, Havel a bolo po komunizme :-)

    Ale boli aj veselé príhody, napríklad keď nás pri letákovej akcii, asi okolo 21. -22. novembra zadržala verejná bezpečnosť a vypočúvala asi hodinu. Počas jazdy na stanicu som si musel urobiť dieru vo vnútornom vrecku vetrovky a prestrčiť tam lepidlo, nožnice a pásku. Kolega do novín zatočil zbytok letákov a tak nám na Vébé nič nenašli (a možno ani nechceli nájsť).

   Na komornom koncerte na počesť za slobodu bojujúcich študentov sme zasa na hanbu sveta hlasito zachrápali (cez deň besedy, v noci výroba letákov). No ale po štuchnutí kolegýň koncert pokračoval...

   Vodiča, ktorého nám na návštevu vojenských útvarov pridelil stávkový výbor odhalili po týždni ako eštebáka a viac sme ho nikdy nevideli. A taký fasa chalan to bol, len zle počul. Slúchadlom musel :-)

   Ďakujem všetkým kolegom z toho času.  Krásna revolúcia to bola.

   Len sa nemôžem zbaviť dojmu, že nám ju niekto tak trochu ukradol (rozumej pokazil).

 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Cynická obluda: Zatýkanie a politický boj

Fico aj včera tvrdil, že sa policajné vyšetrovanie zneužíva na politický boj. Môže mu to tak pripadať.


Už ste čítali?