Vážne veselá revolúcia

Autor: Juraj Sopko | 17.11.2014 o 20:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

   Kto si so mnou pamätá? Pred 25 rokmi v Ostrave sme začali s kolegami pracovať v stávkovom (štrajkovom) výbore. Písali sme písacím strojom letáky na fólie, ktoré sa dali kopírovať. Roznášali a lepili sme v noci letáky. Organizovali sme demonštrácie. Robili sme skupinky na námestiach a vysvetľovali pluralitný systém. Neskôr sme organizovali besedy s vojakmi, aj za účasti kontrášov. Potom generálny štrajk, Havel a bolo po komunizme :-)

    Ale boli aj veselé príhody, napríklad keď nás pri letákovej akcii, asi okolo 21. -22. novembra zadržala verejná bezpečnosť a vypočúvala asi hodinu. Počas jazdy na stanicu som si musel urobiť dieru vo vnútornom vrecku vetrovky a prestrčiť tam lepidlo, nožnice a pásku. Kolega do novín zatočil zbytok letákov a tak nám na Vébé nič nenašli (a možno ani nechceli nájsť).

   Na komornom koncerte na počesť za slobodu bojujúcich študentov sme zasa na hanbu sveta hlasito zachrápali (cez deň besedy, v noci výroba letákov). No ale po štuchnutí kolegýň koncert pokračoval...

   Vodiča, ktorého nám na návštevu vojenských útvarov pridelil stávkový výbor odhalili po týždni ako eštebáka a viac sme ho nikdy nevideli. A taký fasa chalan to bol, len zle počul. Slúchadlom musel :-)

   Ďakujem všetkým kolegom z toho času.  Krásna revolúcia to bola.

   Len sa nemôžem zbaviť dojmu, že nám ju niekto tak trochu ukradol (rozumej pokazil).

 

  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?